پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
ساعت : ۰۹:۱۵:۱۵
نویسنده : amiralikhani
نظرات (0)
زماني كه اولين علائم گلو درد را مي‌بينيد وقت را تلف نكنيد و به سراغ عسل برويد. در اين صورت گلودردتان خيلي زودتر درمان مي‌شود.

 

عسل و ليمو

 

بگذاريد خيالتان را راحت كنيم: 80 درصد داروهايي كه براي تسكين گلودرد و رفع سرفه به فروش مي‌رسند اثري ندارند. تنها راه خلاص شدن از اين مشكل مرطوب نگه داشتن گلو است. گاهي وقت‌ها قرار دادن يك آب نبات نعنايي ساده در  گوشه‌ي لپتان بيشترين كمك را به درمان سرفه هاي خشك و گلودرد مي‌كند. در حالت كلي اگر مشكل خاصي نداريد و فقط سرفه مي‌كنيد از آبنبات‌هايي كه در داروخانه‌ها و براي تسكين گلو درد به فروش مي‌رسند استفاده كنيد. توجه داشته باشيد كه در اين مواقع مايعات زيادي بنوشيد و نگذاريد گلويتان خشك شود.

در اين مقاله قصد داريم چند راه حل خيلي ساده و 100 درصد طبيعي را براي درمان گلو دردهاي زمستاني ارائه دهيم. با ما همراه باشيد.

 

شيرين‌ترين و خوشمزه‌ترين داروي گلودرد

از همان دوران باستان مصري‌ها، يوناني‌ها و رومي‌ها از عسل براي درمان بسياري از بيماري‌ها از گلودرد گرفته تا درمان  زخم‌هاي عفوني استفاده مي‌كردند. در واقع از هزاران سال پيش خواص درماني عسل شناخته شده بوده است. امروزه دانشمندان همچنان در حال مطالعه و تحقيق در مورد اين ماده‌ي غذايي شيرين هستند. علم جديد دوباره قابليت عسل را براي درمان بسياري از ناخوشي‌ها به اثبات رسانده است. قابليت‌هايي كه در طول سال‌ها و با ظهور آنتي‌بيوتيك‌ها كم كم در حال فراموشي بود. با كمك عسل مي‌توانيد در عرض چند هفته يك زخم را (البته اگر خيلي عميق نباشد) خوب كنيد. بايد بدانيد در برخي از بيمارستان‌هاي انگلستان، استراليا و نيوزلند همين كار را براي بهبود زخم‌ها انجام مي‌دهند.

يك ليموترش بزرگ برداريد و آب آن را بگيريد. 5 قاشق غذاخوري عسل به آن

اضافه كنيد. هم بزنيد و زماني كه احساس كرديد گلويتان مي‌سوزد يك قاشق چاي‌خوري ميل كنيد

 

خاصيت ضدعفوني كنندگي عسل از وجود آنزيمي ناشي مي‌شود كه زنبورهاي زحمتكش به شهد اضافه مي‌كنند. نام اين آنزيم گلوكز اكسيداز است. اين آنزيم در تبديل قند به پروكسيد اكسيژن نقش دارد. پروكسيد اكسيژن يك ماده‌ي ضدعفوني كننده است كه با نام آب اكسيژنه شناخته مي‌شود. به مدد همين خواص ضدعفوني كنندگي است كه عسل مي‌تواند سرفه را رفع و گلو درد را تسكين دهد.

 

روش استفاده

زماني كه اولين علائم گلو درد را مي‌بينيد وقت را تلف نكنيد و به سراغ عسل برويد. در اين صورت گلودردتان خيلي زودتر درمان مي‌شود. يك ليموترش بزرگ برداريد و آب آن را بگيريد. 55 قاشق غذاخوري عسل به آن اضافه كنيد. هم بزنيد و زماني كه  احساس كرديد گلويتان مي‌سوزد يك قاشق چاي‌خوري ميل كنيد. حتماً قبل از خواب هم يك قاشق چاي‌خوري از اين شربت معجزه گر بخوريد. مي‌توانيد مقداري عسل را در آب گرم حل و با آن قرقره كرده و بعد قورت دهيد.

توجه داشته باشيد قرقره كردن با جوش شيرين هم بسيار موثر است. مقدار كمي جوش شيرين را در نصف فنجان آب جوش حل كنيد. بگذاريد خنك شود و سپس قرقره كنيد.

 

درمان گلودرد به كمك روي يا همان زينك

وجود زينك براي عملكرد سلول‌هاي بدن ما لازم و ضروري است. اين ماده‌ي معدني نقش موثري در عملكرد خوب سيستم ايمني بدن ايفا مي‌كند. نتايج پژوهش‌هاي زيادي نشان مي‌دهد كه مصرف مكمل زينك باعث كاهش دوره‌ي سرماخوردگي، آنفولانزا و گلودرد مي‌شود.

توجه داشته باشيد كه گوشت قرمز، گردو، حبوبات و غلات كامل نيز حاوي ميزان قابل توجهي روي مي‌باشند. براي دريافت  ميزان كافي روي مي‌توانيد از مكمل نيز استفاده كنيد. اگر در حال مصرف داروي خاصي هستيد و يا در مورد مصرف اين مكمل شك داريد حتماً با پزشكتان مشورت كنيد.

آويشن

 

گلو درد: آويشن را دريابيد

اين گياه مديترانه اي نه تنها براي خوش طعم كردن غذاها غوغا مي‌كند بلكه براي درمان گلو درد نيز كارساز است.

آويشن خواص ضدعفوني كنندگي دارد و به خوبي از پس ميكروارگانيسم هايي مانند قارچ‌ها و باكتري‌ها بر مي‌آيد. علاوه بر اين آويشن خواص ضداسپاسمي دارد. مصرف اين گياه به صورت دم كردني يا جوشانده براي درمان گلودرد و سرفه بسيار موثر  است.

روش مصرف

مي‌توانيد با جوشانده‌ي آويشن قرقره كنيد. همچنين مي‌توانيد مقداري آويشن را دم داده و يك قاشق عسل به آن اضافه كنيد. اين جوشانده براي تسكين گلو درد فوق‌العاده است.

 

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]